Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rośnie nowy konkurent dla Golfa GTI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rośnie nowy konkurent dla Golfa GTI

    Zamieszczone przez adi747
    nie narzekaj też mam 100km dziennie do roboty i spowrotem i jezdze benzyną :P bez gazu
    Ale ja mam taką pracę że i czasami dziennie koło 400 km robię a czasem i więcej sporo jeżdżę więc stąd decyzja o dieslu :wink:
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Rośnie nowy konkurent dla Golfa GTI

    Salon motoryzacyjny w Genewie był miejscem światowej premiery modeli Kia pro_cee'd GT oraz cee'd GT, czyli najbardziej usportowionych, produkcyjnych samochodów w historii marki Kia.
    Oba pojazdy napędzane są nową wersją 1,6-litrowego silnika benzynowego GDI (bezpośredni wtrysk paliwa) o wzmocnionej konstrukcji z turbosprężarką dwukanałową (twin-scroll turbo). W porównaniu z identycznej pojemności silnikiem wolnossącym uzyskano wzrost oddawanej mocy o 51% do 204 KM oraz momentu obrotowego o 61% do 265 Nm.



    Oba przednionapędowe modele GT wyposażone są seryjnie w sześciostopniową przekładnię manualną i przyspieszają od 0-100 km/h w czasie 7,7 sekundy, a ich prędkość maksymalna sięga 230 km/h. Godna uwagi jest elastyczność napędu: przyspieszenie na biegu czwartym 60-100 km/h zajmuje 5,4 sekundy, na biegu piątym 80-120 km/h 7,3 sekundy, a na biegu szóstym 80-120 km/h jest to około 8,8 sekundy.

    Oba nowe modele GT zaprojektowano w Europie pod nadzorem Petera Schreyera, prezesa i głównego stylisty Kia Motors Corporation. Samochody otrzymały nową atrapę chłodnicy oraz nowe gniazda reflektorów, pogłębione zderzaki, czteropunktowe świtała do jazdy dziennej LED, nowe lampy przeciwmgielne, podwójną końcówkę wydechu, powiększone 18-calowe felgi z lekkiego stopu a także przyciągające wzrok, lakierowane na czerwono zaciski hamulców.

    Całości dopełnia oferta unikalnej kolorystyki lakierów nadwozia.

    Wystrój kabiny obejmuje sportowe fotele Recaro, metalizowane nakładki pedałów, specjalnie dobrane materiały wykończeniowe oraz wzorowany na samochodach wyścigowych, 7-calowy wyświetlacz TFT w zestawie wskaźników.

    Charakterystykę dynamiczną, jakiej spodziewać się można po samochodach o zacięciu sportowym i tak wysokiej mocy napędu, zapewniają odpowiednie modyfikacje konstrukcji zawieszenia. Jak podkreśla producent, nie ma to jednak wpływu na komfort jazdy: oba modele GT mogą się sprawdzać także w codziennej eksploatacji.

    Formą podkreślenia planowanego w połowie roku rozpoczęcia sprzedaży sportowej Kii jest wersja pro_cee'd GT 1st Edition. Planuje się wyprodukować zaledwie 500 egzemplarzy takich aut, które będą dostępne wyłącznie na specjalne zamówienia od 1 kwietnia.

    Rośnie nowy konkurent dla Golfa GTI | www.samar.pl
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      szkoda, Golfer GTi nie ma konkurentów!!!On jest konkurencją i łyka wszystkich!!!! Jest jak Chuck Norris :wink:


      Ładna ta kijanka, mi sie podoba, jak większość nowych konstrukcji skośnych.
      Ciekawi mnie tylko ( i nie mogę pojąć) dlaczego turbobenzyn nie oferują w Europie.... :cry:

      Komentarz


      • #4
        Boze... jakas tam Kia konkurentem dla... KRÓLA?!?!? ... Bezczelnosc :-)

        (zartuje ;-) )
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          W srodku pewnie 5kg plastiku. O aktywnym tempomacie to pewnie KIła nawet nie słyszała zapewne
          Nie ma co porównywac nadwozia, czy silnika, ale stlistyka, środek, dodatki itp

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez spacewalker
            O aktywnym tempomacie to pewnie KIła nawet nie słyszała zapewne
            a to zapewne jest najważniejsza rzecz w jeździe GTI...
            dżizasss, co tu się dzieje w ogóle :szeroki_usmiech
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              Oj rośnie konkurent, rośnie i to duuuuuużo ładniejszy od Golfa ! Silnik też niczego sobie. Myślę, że ten nowy Pro Ceed może ostro namieszać w grupie aut GTI.
              Zamieszczone przez spacewalker
              W srodku pewnie 5kg plastiku. O aktywnym tempomacie to pewnie KIła nawet nie słyszała zapewne
              Oj przydałoby się trochę zaktualizować swoją wiedzę motoryzacyjną, bo twoja jest na poziomie 10 lat wstecz 8)
              Czarny Elegance

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Big
                Oj rośnie konkurent, rośnie i to duuuuuużo ładniejszy od Golfa ! Silnik też niczego sobie. Myślę, że ten nowy Pro Ceed może ostro namieszać w grupie aut GTI.
                Zamieszczone przez spacewalker
                W srodku pewnie 5kg plastiku. O aktywnym tempomacie to pewnie KIła nawet nie słyszała zapewne
                Oj przydałoby się trochę zaktualizować swoją wiedzę motoryzacyjną, bo twoja jest na poziomie 10 lat wstecz 8)
                tak tak, tylko kiedy Kiła słyszała, a kiedy VW juz miał ? Jak juz wszyscy maja to i Kija ma, no to faktycznie rewela

                Komentarz


                • #9
                  "Trzydrzwiowe coupe" za 59 900 zł. Co o tym sądzisz? - Motoryzacja w INTERIA.PL

                  [ Dodano: Sro 20 Mar, 13 18:30 ]
                  Just a moment...

                  [ Dodano: Sro 20 Mar, 13 18:31 ]
                  Kia pro_cee`d: dla młodych duchem - WP Moto

                  [ Dodano: Sro 20 Mar, 13 18:32 ]
                  Link
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    szkoda, dla mnie super samochód i w dodatku za naprawdę dobra cenę
                    Kia na przestrzeni ostatnich 6-7 lat zrobiła gigantyczny postęp. Wraz z Hundaiem, to chyba jedyne 2 marki na świecie, które dokonały tak wielkiego skoku technologicznego.
                    Jeśli postawić przy sobie Sephię II i najnowszego Ceeda, to można doskonale ten gigantyczny postęp zobaczyć
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Big
                      szkoda, dla mnie super samochód i w dodatku za naprawdę dobra cenę
                      dla mnie też jest fajny, ale mi się ostatnio wszystko podoba - może z tego względu, że nie zanosi się na zmianę :lol:
                      (chociaż czasem u innych obserwuję, że to odwrotnie działa - nic się nie podoba )
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        moim zdaniem nie ma szans
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • #13
                          Technologia - nie znaju, ale design - Golf wygląda przy niej jakby brał udział w 2013 roku w filmie "Powrót do przeszłości". To się jednym podoba innym nie ale trzeba mieć choć minimum obiektywizmu żeby to potwierdzić iż Kia jest do przodu z wyglądem o kilka lat niż Golf.
                          Czemu? Ano choćby dlatego, że VW jedzie na legendzie GTI od 1974 roku i jest skierowany do innej grupy klientów - bardziej konserwatywnych, obrał inna ścieżkę rozwoju niż Kia.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez LUKI
                            moim zdaniem nie ma szans
                            a to to jest zupełnie inna sprawa
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #15
                              jeśli jakość aut z grupy VW będzie spadać w takim tempie jak dotychczas, to koniurencją dla któregoś kolejnego golfa stanie się fiat, panda dla przykładu.
                              Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                              Komentarz


                              • #16
                                Piękna ta kia tylko szkoda że nie ma tam większego silnika np 2.0 :wink:
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • #17
                                  200km i tylko 7,7 ?
                                  Moja OII 1.8 TSI 160km ma 7,9 z DSG - delikatny chip i ... ;] łyka kijanke

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez mol
                                    200km i tylko 7,7 ?
                                    Moja OII 1.8 TSI 160km ma 7,9 z DSG - delikatny chip i ... ;] łyka kijanke
                                    najczęściej kto co łyka okazuje się w realu a nie na forum
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez mol
                                      200km i tylko 7,7 ?
                                      Moja OII 1.8 TSI 160km ma 7,9 z DSG - delikatny chip i ... ;] łyka kijanke
                                      Się najpierw módl by się to DSG nie rozsypało...

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie,

                                        Jak w Baćkowicach na disco zobaczę, że panny się wyrywa na sida GTI z naklejką tylną "no bas no fun" to uznam, że Król został zdetronizowany.

                                        Narazie to taka ciekawostka a chłopy myślą już jak tu się z trójki na czwórkę przesiąść :lol:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez loyd
                                          Jak w Baćkowicach na disco zobaczę, że panny się wyrywa na sida GTI z naklejką tylną "no bas no fun" to uznam, że Król został zdetronizowany.
                                          Uśmiałem się! k
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Re: Rośnie nowy konkurent dla Golfa GTI

                                            ]"]404 Not Found
                                            upload foto


                                            Piękny profil , tylko tem ohydny próg , dolejany w szopie... a wystarczy tochę szpachli i można na salony wjechac , wyrzuciłem tez klamke bo w słupku powinna być :diabelski_usmiech

                                            ]"]404 Not Found
                                            windows 7 screen shot

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X